okolica

Zwiedzaj z nami

Atrakcje w okolicy:

 

1. Wycieczka na Skały Trzy Siostry, słynne skały, gnejsy gierałtowskie, stąd nasza nazwa obiektu. Miejsce na ognisko, ławeczka, skrytka geocach. ok 1,5h i 3km w jedną stronę. 

2. Wycieczka na Czernicę, ok. 2h i ok. 5km w jedną stronę np. czerwonym szlakiem spod domu, na górze wieża widokowa oraz nasza pieczątka.

3. Wycieczka na Rudawiec z Bielic, start leśniczówka, ok. 1,45h i 4,7km w jedną stronę. Szczyt należący do Korony Gór Polski.

4. Wycieczka na Kowadło z Bielic, start leśniczówka, ok 1h i 1,9km w jedną stronę. Szczyt należący do KGP.

5. Wycieczka na Śnieżnik ( tu można z wielu miejsc wystartować, począwszy od Kletna, Janowej Góry, Kamienicy, przeł. Płoszczyna, Czarnej Góry, ale i dalej Międzygórza itd. 😉 Najwyższy szczyt w Sudetach Wschodnich należący do KGP, wraz z nową wieżą widokową obowiązkowy punkt programu.

6. Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie, oraz obok Muzeum Ziemi, latem kino letnie w Kletnie, a także Kopalnia Uranu w Kletnie (14km do parkingu, od nas ok 15 min. autem, plus 30 min. dojście pieszo do jaskini).

7. Jaskinia Radochowska w Radochowie 19km od nas.

8. Uzdrowisko Lądek Zdrój, Park Zdrojowy, pijalnia wód, kąpiele termalne oraz możliwość wykupienia prywatnie zabiegów. Arboretum. Klimatyczny rynek. Zimą stoki narciarskie. 13km od nas.

9. Wycieczka do Czech w Dolnej Morawie, a tam Spacer w chmurach (Sky Walk), czyli wysoka na 55m platforma widokowa, obok niej najdłuższy na świecie most wiszący, kolejka grawitacyjna, park mamuta, a zimą stoki narciarskie i tor saneczkowy, 50km od nas i ok 1h.

10. Czarna Góra Ski resort, Sienna, największy kompleks narciarski w okolicy, 3 kanapy, orczyki, taśmy do nauki. Latem trasy rowerowe, kolejka grawitacyjna i możliwość wjazdu na szczyt kanapą. 12km od nas.

11. Kamienica, Bolesławów, stoki narciarskie, lokalny browar i karczma, 13km od nas.

12. Platforma widokowa na Trojaku, można wyruszyć ze Starego Gierałtowa przez ruiny Zamku Karpień lub od strony Lądka Zdrój.

13. Borówkowa Góra, z przeł. Lądeckiej ok 18km od nas. Łatwa wycieczka, na szczycie wieża widokowa, latem czynny czeski punkt gastronomiczny. Poniżej parkingu polecamy restarację u Celnice, z dobrą dziczyzną.

14. Schronisko Paprsek, wycieczka z parkingu w Bielicach ok 7km, 2,2h. Zimą trasy biegówkowe polskie i czeskie, ok. 300km, ratrakowane. W schronisku dobre czeskie jedzenie, polecamy pampuchy z jagodami. Za schroniskiem, 2km i 0,3h rekonstrukcja starej wieży ze Śnieżnika, Góra Vetrov. Wejście płatne, ale można kartą, podobnie jak w schronisku.

15. Trasy rowerowe Single Track Glancesis ok. 260km tras na Ziemi Kłodzkiej, 27 pętli jednokierunkowych o różnym stopniu trudności. Najbliżej nas Pętla Stronie Śląskie, Pętla Rudka, Pętla Pod Śnieżnikiem, Pętla Zdrój, Pętla Orłowiec, Pętla Złota itd. :).

16. Zalew Stara Morawa, kąpielisko, plaża, Wake Park, kajaki, zimą morsowanie. Niedźwiedzie Polarne (co niedzielę godz. 11.00 – początkowo zalew, później morsowisko w Bielicach) , 8,6km od nas

17. Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Zwiedzanie kopalni, dodatkowa trasa z łódkami, płukanie złota, park linowy, staropolska wioska drewniana i wiele innych atrakcji, 34 km od nas

18. Wycieczka do Pragi, kto nie był, warto pojechać, piękne miasto ze słynnym Mostem Karola, pięknymi Hradczanami, uliczkami (Złota Uliczka). 230km od nas, ok 3h jazdy.

19. Kłodzko, miasto powiatowe, z pięknym rynkiem, nad którym króluje Twierdza Kłodzka. Dla dzieci Minieuroland, park trampolin. W niepogodę jest kino 3D, Dom Kultury. ok 35km od nas, 40 min. jazdy.

20. Międzygórze, miejscowość o zabudowie alpejskiej, ze słynnym Wodospadem Wilczki. Dla dzieci Ogród Bajek. Blisko Igliczna z Sanktuarium. 43km od nas, ok 50 min. jazdy.

21. Polanica Zdrój, Park Zdrojowy, kolorowa fontanna, promenada, pijalnia wód. 47km od nas, ok. 50 min. jazdy.

22. Duszniki Zdrój, Park Zdrojowy, Muzeum Papiernictwa, pijalnia wód, pobliski Zieleniec ze stokami narciarskimi,  56km od nas, 1h jazdy.

23. Kudowa Zdrój, Park Zdrojowy, Kaplica Czaszek i szlak ginących zawodów, Słoneczne Termy, 70km od nas, ok 1,15h od nas

24. Termy Losiny, termy po stronie czeskiej, 57km od nas, ok 1,1h jazdy

Wszystkiego nie jesteśmy w stanie opisać, a lista ciągle rośnie. Szczytów wartych zwiedzenia dookoła nas jest sporo, a w okolicy masa, atrakcji też nie brakuje w każdej porze roku. Zimą na pewno narty zjazdowe, biegówki, sanki, łyżwy. Wiosną, latem liczne trasy rowerowe, szlaki turystyczne, trasy dla każdego. Prawie wszędzie byliśmy, służymy radą i informacją.